Senem Kayacı

21.01.1979’da Bandırma – Balıkesir’de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Bandırma’da tamamlamıştır. 1996-2000 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulunda Ebelik Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2001-2004 tarihleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Kadın Doğum ve Hastalıkları Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. 

İlaç sektöründe eğitim ve satış bölüm­lerinde, liderlik, yönetim, kişi bazlı proje alanlarında on altı yıllık deneyime sahip olan Senem Kayacı bir ilaç firmasında genel müdür olarak çalışmaya devam etmektedir.

Kişisel gelişim eğitimleri, meditasyon, NLP uygulayıcılık, hipnoz, spiritüel yaşam rehberliği gibi çeşitli konularda eğitim almış, içsel varlığı ile buluşmak için çıktığı bu yolda birçok insanla kalpleri ve yolları birleşmiştir. 

İçsel rehberliği aracılığıyla 2014 yılında yolu Sri Prem Baba ile kesişmiş ve üstadından “Prem Nilaya” ismini almıştır. 

Spiritüel alanda on yedi yıldır hizmet vermektedir. Hindistan ve Türkiye’de inziva ve kamp programları, bilinçli tekamül etmeye yönelik kalp merkezli enerji beden çakra sistemi üzerine geliştirdiği “Bir’in Ritmi” modalitesi, “Psişik Alan ve Ruhsal Okuma”, “Rüya Eğitimi”, “Ruhun Uyanışı Meditasyonları”, kadınlara yönelik “Nefertiti’nin Uyanışı” eğitimi, “Şifacılık Sanatı”, “Enerji Optimizasyonları” gibi özgün programlar ve bireysel seanslar ile birçok insana hizmet etmektedir. Kendi­sinin oluşturduğu “Holistik Yaşam Rehberliği” programı ile de rehber yetiştirmektedir.

Kendisi Gümüşlük aşığı olup, uzun yıllardır köyde yaşamaktadır.

.

Zeliha Nesanır  (Soprano/Dramaturg/Eğitmen )

1988 yılında müzisyen bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Sanatla iç içe hep hayal kurarak büyüdü. 18 yaşında Devlet Konservatuarı bünyesindeki eğitmenlerden üç sene opera ve şan eğitimi aldı. Sonrasında sanatın tiyatro ve edebiyat alanına yönelerek, İstanbul Üniversitesi, Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünü kazanıp bu bölümden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında kültürel vizyonunu geliştirmek için sık sık Avrupa’ya seyahat etti. Film festivalleri, sergiler ve sanat kurumlarının ziyaretçisi, performatif tiyatro ekiplerinin sıkı takipçisi oldu. Ülkemizde gerçekleşen ulusal ve uluslararası Bienal’lerde çalışıp bakış açısı ve deneyim kazandı. Alternatif tiyatro ve sanat kurumlarında proje bazlı Dramaturgluk ve Sanat Yönetmenliği yaptı. 2018 yılında İTÜ, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Müzikoloji master bölümüne kabul aldı. 2020 yılında uzun süredir sakini olduğu Kadıköy Moda’dan Gümüşlük’e taşındı. Sanatla ve doğayla iç içe olmanın neşesiyle eğitmenlik yapmakta. Şan, Diksiyon, Yaratıcı Drama, Oyuncu Koçluğu, Temel Oyunculuk ve Konservatuara hazırlık dersleri vermektedir.

.

.

.

Meltem Işın (Müzisyen, Besteci, Oyuncu)

1988 yılında İngiliz bir anne ve Türk bir babanın kızı olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Resim, müzik, dans, tiyatro, şiir alanlarına tutkuyla ilgi duyan bir çocuk olarak müziğe 10 yaşında keman ve piyano dersleri alarak başladı. 12 yaşında bir tiyatro kursuna yazıldı, birkaç ay sonra eğitmenler tarafından kurstan alınarak profesyonel olarak çocuk oyunları oynayan ekibe dahil edildi ve iki yıl boyunca oyuncu olarak çalıştı, böylece sahne tozunu henüz çocukken yuttu. Müzisyen olan babasından yardım alarak gitar çalıp şarkı söylemeye başladı. 2006-2011 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümünde okudu, ardından 2012 yılında yüksek lisansı devam ederken, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Tiyatro Bölümünü kazanarak tiyatro, dans ve ses eğitimine yöneldi. Bu sırada modern dans ile de ilgilendi. Pantomim Ana Sanat Dalı ile birlikte çeşitli sahne performanslarında rol aldı. 2017-18 yıllarında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Gulyabani adlı müzikalde oyuncu ve dansçı olarak sahne aldı. 2015 yılından beri gitar-vokal performansları ile İstanbul ve Bodrum’da sahne almakta ve beste çalışmaları yapmaktadır. 2018 yılında Gümüşlük’e yerleşmiştir. 2019 yılında Tiyatro Akla Kara Bodrum’da Saçmalamalar adlı oyunda rol almıştır. Annesi Mary Işın’ın Osmanlı mutfağı tarihi üzerine yazdığı kitapların editörlüğünü yapmaktadır.

.

.

.

.

Burak IRIM / Brewmaster

1983 yılında denizci bir babanın ve dünyalar güzeli bir annenin oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldim.20’li yaşlarım ağırlıklı olarak Skateboard ve Müzik ile geçti.İlk PunkRock grubum olan Dinamit’i 2005 yılında İstanbul’da en yakın arkadaşlarımla beraber kurdum ve grubun ilk dönem bateristi, daha sonra gitaristi olarak bir çok şehirde bir çok konserler verdim.Müziğe, amerikalı punk rock grubu MxPx ile beraber çaldıktan sonra ara verdik. Hayatımın en güzel yıllarıydı. 
Yaklaşık 15 yıldır her yaz tatile geldiğim Gümüşlüğe taşınmak için hep bir nedenim vardı. Özellikle kızlarım Lidya Lal ve Pera Nora’nın burada büyümesi en büyük hayalimdi.Kurumsal 
kariyerimden artık vazgeçtiğim noktada, gideceğim yer bana her zaman iyi enerji ve huzur veren Gümüşlük’tü ve 2019 yazında her şeyi geride bırakarak burada yaşamaya başladım. 2017 yılından beri hobi olarak uğraştığım evde bira yapımına katıldığım ev biracıları yarışmasında 2 ayrı türde aldığım 2.lik ve 3.lük ödüllerinden sonra daha büyük bir mesai harcamaya başlamıştım.Gümüşlüğe taşındıktan sonra Bodrum’un yerli kraft bira markası Pablo ile yollarımız kesişti ve Haziran 2020 den beri Pablo Biralarını ben yapıyorum.Her ev biracısı için bir Brewery’de Brewmaster olmak bir hayaldir ve çok şanslıyım ki ben Gümüşlüğe taşınmakta dahil bu hayalleri gerçekleştirebildim. Boş zamanlarımda geleneksel dövme sanatıyla da hala ilgilenmeye çalışıyorum.Gümüşlük hayatımda hep sonların ve başlangıçların merkezi olmuştur ve her son yeni bir başlangıcı doğurur. Kendimi en iyi hissettiğim yerde kendimi en iyi ifade edebildiğim işi yapıyor olmaktan çok mutluyum.

.

.

.

Şükrü YILDIZ / Oyuncu

1982’de dünya gezegenine geldi. Antalya’da İlkokul’da ilkokul’da iken Antalya devlet Tiyatroların’da çocuk figüran olarak sahne tozunu yutma başlangıcını verdi. Lise sondan itibaren Brezilya’ya taşındı oradan sonra Canada’ya geçti ve tabi ki tilki ait olduğu Anadolu topraklarına döndü. İstanbul’da tiyatro, sinema ve dizi projeleri olan Şükrü ilk defa İngilizce bilen Türk tiyatrocuların yer aldığı interaktif ingilizce çocuk tiyatrosunu hayata geçirip sahneye koydu. Ne gururdur ki oyunlarının anlatıcısı Ayla algan oldu. Karısı Yeşim yıldız ve istanbulun muhtelif semtlerinden onlara katılan 10 can ile birlikte 2 sene önce Gümüşlüğe bir gecede geldiler.  Sanat ve sosyal aktivitelerini vazgeçmeden sürdürmekteler.

.

.

.

Aymila TAŞÇI / Müzisyen,Besteci

16 Ağustos 1990’da İstanbul da doğmuştur.Liseyi Güzel Sanatlar Lisesinde okuduktan sonra üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi bölümünde ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat dalı yarı zamanlı Müzikal Oyunculuk bölümünde okumuştur.2008 yılında piyano çalarak profesyonel sahne hayatına başlamıştır.2009 yılında ‘WARADA Gençlik Korosu’ orkestrasında keman çalmıştır.2012-2013 yıllarında Boğaziçi Caz Korosounda korist olarak yer almıştır.Başta ‘RENT’ müzikali olmak üzere çeşitli müzikallerde rol almıştır.2016 yılında ‘JOURNEY TO BROADWAY’ ekibi olarak Yunanistan’da düzenlenen 6.Dünya Müzikal Sahne Performansları yarışmasında birincilik ödülleri almışlardır.2016 yılı itibariyle gitar/vokal sahne performanslarına ağırlık vermiştir.2020’de beste çalışmalarına yoğunlaşmış, mayıs 2021′ de ilk teklisi olan ‘SONUNU BEKLEMEDİK’  yayınlanmıştır.
”2015 yılında iş sebebiyle Gümüşlük’e geldiğimde aşk kadını olan ben Gümüşlük’e aşık oldum burada yaşamaya karar verdim ve çok geçmeden Gümüşlük’e taşındım.Burası çok huzurlu ve ruhuma iyi geliyor..”

.

.

.

Hakan YANAR

Kabataş Erkek Lisesi /Anadolu Üniversitesi -Ekonomi / Hacettepe Üniversitesi -İşletme mezunudur.

Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu’nda kadrolu devlet sanatçısı olarak görev yaptı. Amerika/ Kennedy Center, Rusya/ Bolshoy Theatre, İngiltere/ Royal Albert Hall, Avustralya/ Sidney Opera House gibi dünyaca önemli sahnelerde yaklaşık 70 farklı ülkede görev aldı. ABD Başkanı George Bush, Bulgaristan Devlet Başkanı Todor Jivkov, Romanya Devlet Başkanı Nikolai Çavuşesku, Birleşik Arap Emirlikleri Emiri Şeyh Zayid, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, Ürdün Kralı Hüseyin, Malezya Prensi Mirzan Mohamet, Pakistan Devlet Başkanı Ziya Ül Hak huzurunda topluluk’la birlikte devlet protokollerinde sahne aldı ve birçok onur plaketi ve teşekkür belgesine sahip. 2000 yılında Halkla ilişkiler, Medya İlişkileri, Reklam, Tanıtım ve Organizasyon alanında faaliyet gösteren HY Tanıtım’ı kurdu. Türkiye İş Bankası bünyesindeki İŞ Sanat‘ın kuruluşunda görev aldı ve 2000-2007 yılları arasında İş Sanat‘ın tüm organizasyonlarını ekibi ile gerçekleştirdi. Yo-Yo Ma, Charlie Haden, Gidon Kremer, Dianne Reeves, Vladimir Ashkenazy, Dave Brubeck, Yuri Temirkanov, Ivo Pogorelich, Cesaria Evora, Branford Marsalis, Pink Martini gibi dünyaca ünlü bir çok caz ve klasik müzik sanatçı topluluklarının İş Sanat adına sahne almasını ve ağırlanmasını sağladı. Aynı yıllar içinde İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın (İKSV /tiyatro-müzik-caz festivali ve bienal);  tüm hospitality hizmetini sağladı.Kurumsal Kimlik, Etkinlik Yönetimi ve Organizasyon/PR Hizmetleri, Pazarlama İletişimi konularında Ernst&Young, Türkiye İş Bankası, İznik Eğitim ve Öğretim Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, Axa Oyak, Şişecam, Sabancı Üniversitesi, Borusan Kültür, Denizbank, AEG, Yapı Kredi Emeklilik, Wyeth İlaç, Türkiye Bankalar Birliği, Yamata Yatırım, Bosch Rexroth , Işıklar Holding, Canan Kozmetik, İstanbul Princess Otel , Real Alışveriş Merkezi, Soyak Toplu Konut A.Ş şirketlerine hizmet verdi.

2011 yılından itibaren HY Tanıtım adına projeler üreten Hakan Yanar, kurumsal firmaların çalışanlarına yönelik şirket çalışanlarından oluşan orkestraların profesyonel sahnede yarıştığı ve on yıldır düzenlenen Ofisten Sahneye organizasyonu ile yine şirket çalışanlarının mutfakta alanında değerli jüriler önünde yemek yaparak yarıştıkları Ofisten Mutfağa organizasyonunu hayata geçirdi. Bu organizasyonlarda bugüne kadar 229 şirket yarıştı, 84 performans sergilendi ve tüm performansları 57.000 şirket çalışanı salonlarda 175.000 şirket çalışanı ise sosyal medyadan takip etti. Hakan Yanar sektördeki tecrübesi, vizyonu ve yüksek ajandası ile önümüzdeki dönemler için de ulusal ve uluslararası yeni projelerle yol almaya devam ediyor.

” Gümüşlük’te her zaman beni çeken bir şey olmuştu yaşamımda… Her ne kadar istanbul’dan Bodrum’a göç eden arkadaşlarım beni ‘şehir insanı’ diye adlandırıp buranın bana uymayacağını düşünseler de, her geçen gün kendimi gümüşlüğe daha ait hissediyorum.  Gümüşlük sevdiğini çeker sevmediğini iter diye bir rivayet duymuştum… Sanırım beni sevdi … ”

.

.

.

.

Ceyda MAZALTO / Müzisyen

Eğitim hayatım Şişli Terakki ile başlayıp Londra’da müzik okulunda son buldu. Aslında son buldu demek doğru diğil çünkü her geçen gün hala öğrenmeye devam ediyorum. 7-8 yaşında İspanyolca şarkılar ile başlayan bu aşk sonraları Broadway müzikallerini sahneye koymakla geçti. Senelerce müzikal macerası , okul solistliği ardından ünlü müzisyenlere albüm vokalleri , araya sıkıştırılan 2 sene oyunculuk dersleri ve ardından ünlü isimlerle sahne performansları devam etti.Sahnede İngilizce ve Türkçe söylemeyi seviyorum. Soul, Pop, Jazz, Rock, Blues favorilerim

Küçüklüğümden beri Bodrum hayatımın bi parçası. Gümüşlük’ün Bodrum’dan ayrı bi yer olduğu hissine kapıldım. İnsanlarıyla mekanlarıyla sevdiğini içine alan bi yer. Deneyimlenecek , yaşanacak çok şey var. O zaman şarkı söylemek lazım 🙂

.

.

.

.

Burak ÇOLAKOĞLU / DJ


Burak ÇOLAKOĞLU yaklaşık 35 senedir Bodrum’da yaşayan ama İstanbul doğumlu orada lise bitirdikten sonra Boğaziçi University Hospitality Management with Tourism iki senelik, tek senede mezun olup, bir, iki sene İngiltere’de Manchester Metropolitan University turizm okuduktan sonra tamamen Bodrum’a dönmüştür. 1996-2000 arasında kurulan Sapa Bar aile şirketinde bar-restoran dj olarak müzik hayatına başlamış sonra da kendini Bodrum’un çeşitli güzel mekanlarında geliştirip ( Havana Club, Xuma Beach, Zazu Cafe, Cuba Bar, Lili’s, Gümüşlük Club, Batı Bar, China Bloom, Lucina ve çeşitli özel partilerde ve festivallerde ) djlik yaparken müzik eğitimlerine eğilim gösterip The Academy ve Sae Müzik Enstitüsü’nden tonmaisterlik , elektronik müzik yapımı ve pro DJ’lik eğitimlerini almış (2006-2015). Bu son dört sene Le Meridien Premium Bonvoy Bodrum ve Lux* Resorts da tone meister ve resident dj olarak çalışmıştır.  Bodrum’un gece hayatını seven ve ona müziğiyle eşlik eden Burak, Gümüşlük’te çeşitli mekanlarda, sahilde ve Eklisia da 2015 yazı dj olarak yapmıştır. 

”Bodrum’da yaşamayı ve müzik yapmayı çok seviyorum. Dokuz senedir Koyunbaba Mahallesi Gümüşlük’ te yaşamaktayım. Bodrum’da yaşamak çok güzel ama Gümüşlük’te yaşamak bir ayrıcalık diye düşünüyorum…”

.

.

.

İlgen KÜÇÜKSELLER / Müzisyen, ( Şarkıcı, Kemancı, Şarkı Yazarı )

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü ve Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 1994′te Doğan ve Güneş Duru ile Hayal Kahvesinde sahne almaya başladı. 1998 yılında Siluet grubunun oluşmasıyla Buddha ve Kemancı gibi şehrin önde gelen mekanlarında sahne aldı. 1999-2002 yılları arasında Teoman ile çalıştı. Nev, Vega, Metro, Teoman, Mary Ann Hampton gibi çeşitli müzisyenlerin albüm kayıtlarında keman çaldı.

2003 yılında İngiltere’ye yerleşmesinin ardından sokak performansları/busking’e olan ilgisi arttı. Bu süreçte Romanya asıllı gypsy jazz kemancısı Baz Stanescu ile pratik yapma şansı yakaladı. Jason Henson ile birlikte kurduğu Lover’s Gold isimli grubun yanısıra, Rockin’ in Rhythm, Ultraswing, Clearlake, Tom de Grunwald (Tundra), Mary Ann Hampton, Rachel Myer, The 3 Extremes, Brighton College Festival Orkestrası ve Joe Hunter, Ian Price, Jonny Hepbir, Jason Henson, Tim Wade, Dan Sheppard, Robın Watt, Sam Glasson, Charlotte Glasson, Tom Phelan gibi bir çok jazz müzisyeniyle çalıştı. 2006 yılına dek İngiltere’de çeşitli jazz, rock, pop, folk gruplarıyla konser ve festivallerde yer aldı, farklı müzik grupları için adaptasyon/düzenleme yaptı. 

Türkiye’ye geri döndükten sonra Pamela Spence ile kemanist ve back vokalist olarak 2 yıl boyunca sahne aldı.

2008’de kendine ait müzik çalısmalarına hız verdi ve çıkış parçası ‘Çocuk Gibi’, Eylul 2013’de sosyal paylaşım ağlarından yayınlanmaya başlayarak, ilk kez izleyicisiyle buluştu. 

2018’den bu yana Bodrum’da yaşıyorum. Eğitmenlik  ve sahne performanslarının yanı sıra yıllardir meraklı olduğum ahşap işlerinden; mümkün olduğunca  az tüketmek adına olanı değerlendirmek, yenilemek, tamir etmekten büyük zevk alıyorum. Pandemi ile birlikte bu ugraşlarıma sepet yapımını da ekledim.

Gümüşlüğe ise 2020 yılında taşındım. Eski dostlar, tanıdıklar, yeni arkadaşlarım ve güzel komsularım var burada… Herkesin keşke ya da iyi ki dediği anlar vardır. Ben iki zıt duyguyu bir arada yaşadım: “ Iyi ki Gümüşlüklüyüm, keşke daha önce taşınsaydım.”

.

.

.

Ayça Z. AYDIN / Müzisyen, Oyuncu

İzmir’de Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesini bitirdikten sonra 2000 yılında İstanbul’a taşındı. Burada 15 sene sürdürdüğü oyunculuk hayatı esnasında müzik ağır bastı ve sözlerini yazip, bestelerini yaptigi ilk albumunu Miya / Uzaklaşmalıyım adıyla çıkardı. Taninmiş muzik yorumcularina besteler verdi, sozler yazdi. 

2017 yilinda, zurnanin zirt dedigi noktada Gumusluk’e yerlesti. Yuvam tam burasiymis dedigi bu uç noktada şarkılar yazmaya  söylemeye, üretmeye 

devam ederken bugunlerde bir yandan Mynstone ismiyle tasarımlar yapıyor. 

“Gumusluk son durak mi yoksa kitapta bir bolum mu bilemiyorum fakat bu büyülü noktanin beni içine çektiği kesin… “

.

.

.

.

.

.

Yavuz TANYELİ / Ressam

1950’de Trabzon’da doğdu. Eğitimine İstanbul Kurtuluş İlkokulunda başladı, Nişantaşı Nene Hatun İlkokulunda devam etti Ankara Sarar ilkokulundan sonra, TED Ankara Kolejinde orta öğretime başladı. TED’den mezun olduktan sonra, DGSAUESYO, Grafik bölümüne girdi. 1978’de üniversiteyi bitirdi.

”Gümüşlük’e, ilk defa 1968 yılında geldim. Ankaradan, kızlı erkekli arkadaşlarım ile bir mandalin deposu tutup, hep birlikte orada kaldık, yazın. Sonra 1969 da, Gümüşlük te, Ahmet Çavuşun kıyıdaki yerinde, sonra koyun dibindeki, Göktanın evi tabir edilen evin inşaat halindeki ortamında kaldık, bütün kıyıda çok az sayıda yapı vardı.
Yıllarca Gümüşlüğe gitmedim, ancak 1992 yılında, Peksimeköyde bir taş ev aldım, toparladım, 1994 ten beri orada yaşıyorum, 
1990 ların Gümüşlüğü farklıydı, yarıdan çoğu Ankaralı, 68 li, solcu ailelerle, sanatçılar, mimarlar, ressamlar, müzisyenlerle birlikte yaşıyorduk. 
Eski kilise o dönemdeki, merkezimizdi sergiler, konserler, tiyatrolar, partiler, etkinlikler, Can Yücel, Tuncel Kurtiz, büyük bir entellektüel kitle, genç kuşak evliler, onların küçük çocukları, bizler süper dedeler, teyzeler, ortamda kuvvetli bir bağ, kontrol ve sevgi, oldukça politik.
Bu gelenek zayıflamış olsa bile hala devam ediyor, kalabalıkta insanlar birbirlerini eskiden olduğu gibi kolayca bulamıyorlar, yada digital ortamda buluyorlar. Zor zamanlar yaşıyoruz hep beraber, ama hala birlikteyiz. Pandemi herkesi farklı bir yaşama yöneltti herkes kendine daha çok zaman ayırabildi, geriye dönüp kendini gözden geçirmeye vakit bulabildi. 
Zaten bundan sonra, gönlümüzü ferah, kalbimizi dolu ve temiz tutup aklımızı korumak bize yeter.”
Yavuz TANYELİ

.

.

Yıldız ASYALI / Oyuncu, Müzisyen

26 Mayıs 1983 te Istanbul’da doğan Yıldız Asyalı, 5 yaşında piyano çalmaya ve aynı zamanda Istanbul Devlet Opera ve Balesi çocuk korosunda solist olarak sahneye çıkmaya başladı. 7 Yaşında Timur Selçuk’un ”Bir Uzay Masalı” adlı pop opera tarzındaki eserinde yer aldı. 8 Yaşında ”Neşeli Günler” müzikalinde Istanbul Devlet Opera ve Balesi ile ”Greatel” rolünü üstlendi, aynı zamanda Korhan Abay ile ”Eller Yukarı” adlı programda sunuculuk yaptı, her bölüm şarkı söyledi ve keman çaldı. 9 Yaşında konservatuvarın keman bölümünü kazandı. Rus eğitmen Venyamin Varsavski ile eğitimine devam etti. 11 Yaşında ”Kral ve Ben” müzikalinde rol aldı. 12 Yaşında Pera Güzel Sanatlar’da Sonya Arslan’dan bale eğitimi görmeye başladı. 13 Yaşında ”Nabucco” operasında rol aldı. Lösemili çocuklar yararı için düzenlenen konserde dünyaca ünlü müzikalci Sarah Brihtman ile aynı sahneyi paylaşarak Sefiller müzikalini seslendirdi. 14 Yaşında türkiyenin en önemli müzikal eğitmenlerinden olan Paris Akarsu ve Haldun Dormen ile çalışmaya ve çeşitli müzikal konserlerinde yer almaya devam etti. Aynı yıllarda ilk kısa metraj filminde Orhan Günşıray ile rol aldı. Kanal D çocuk kulübü adlı programın sunuculuğunu ve kendisi gibi müzisyen olan ablası Güliz Asyalı’nın eşliğinde programın jenerik ve iç müziklerini üstlendi. İki kez Altın Kelebek en iyi çocuk programı ödülüne layık görüldükten sonra 1998 de Haluk Bilginer ile Eyvah Babam isimli dizide başrolü paylaştı,dizinin jenerik müziğini yazdı. 2001 Yılında Hayat Bilgisi dizisinde rol almaya başladı. 2005 Yılında Şöhret Okulu , 2008 de Yasak Elma gibi dizilerde oyunculuğuna devam ederken ”Aşkın Dansı” ”Adab-ı Muaşeret” ”Aşkopat” ”Meleklerle Yaşamak” gibi sinema filimlerinde yer aldı. Grup Mp 3 albümünün söz, beste ve yorumculuğunu üstlendi. 2011 de Istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuva’rından mezun oldu.Fatih Erkoç , Yaşar ve Ajda Pekkan gibi isimlerle back vokal ve keman eşliği yaptı. 37 Yaşında olan Yıldız Asyalı halen dizi, sinema ve müzik çalışmalarına devam etmektedir.

”1998 Yılında yazlıkçı olarak Gümüşlük’ü keşfettik ve bir daha vazgeçemedik. Şu anda kızım Ayşe Mira’yı burada büyüttüğümüz için çok şanslıyız. Tüm dünyadaki pandemi döneminde, biz cennetteyiz sanki… Gümüşlük’ün sevmediği enerjileri barındırmadığına inanıyorum… ”

.

.

.

Selin TÜRKOĞLU / Oyuncu

1975 Istanbul doğumlu. 1994 yılında mezun olduğu St. Georg Avusturya Lisesinde tiyatro ile tanıştı. Daha Sonra Akademi Istanbul Tiyatro bölümünü bitirdi.Istanbul’da yaşadığı süre içinde oyunculuk yaptı.2009 yılından beri tam zamanlı olarak Gümüşlük’te yaşıyor.Gümüşlük’te biraz solistlik, biraz masatenisi, şimdilerde ise bahçesiyle uğraşıyor,uzun zamandır hayali olan taşfırınında kendi pizzalarını yapmak niyetinde.

”Gümüşlük’e ilk geldiğimde 18 yaşındaydım.Buranın büyülü bir enerjisi olduğunu düşünüyorum.Burada yaşadığım her tecrübenin çok özel bir anlamı var..”

.

.

.

Sinan GÖKSEL / Fotografçı

Fotoğrafa İzmirde başladı ( 1980 ) ilk sergisini 1984 de açtı

SIYAH BEYAZ VE İSTANBUL GALERIDE Sergilere devam etti

TERSPEKTİF Adlı serisi ile PARIS CONTEMPORARY a katıldı şu anda BERLİN DE ( NO BANANAS )sergi hazırlığında.

GÖRMEK,GÖSTEREN İLE GÖSTERİLEN ARASINDAKİ KEYFİ İLİŞKİDE BAĞLANTILAR KEŞFETMEKTİR

1996 dan beri Gümüşlük’de yaşamakdadır Tek ilham kaynağı olan Gümüşlük fotoğraf çalışmalarında büyük önem taşıdı projelerinde Gümüşlük ayrı bir yer almaktadır festival alanında bu çalışmaları sergiledi

.

.

Mehmet Emre YAZICI / Grafik Tasarımcısı

İzmir doğumludur. Liseden Sinema-TV okumak üzere çıkıp, Havacılık (Uçak) Mühendisi (B.S., 1986, ODTÜ) oldu. Ömrünün büyük kısmını (son on senesi üst seviye yöneticilik pozisyonlarında olmak üzere), Savunma ve Havacılık sektöründe tükettikten sonra, 2014 yılından bu yana eski hobileri; yazı, fotoğraf, grafik ve tasarım konularına odaklandı. 2017 yılında, nihayet aklı başına gelince, biricik eşi ve üç kedisiyle Gümüşlük’e yerleşti. Şimdi 20 kedisi var…
2008 yılında Peugeot’nun düzenlediği ve 95 ülkeden 2500’ün üzerinde tasarımcının katıldığı 5nci uluslararası otomobil tasarım yarışmasında ikinci oldu. 2015 ve 2017 yıllarında dünyaca ünlü lastik üreticisi Michelin’in geleneksel hale gelen otomobil tasarım yarışmalarında finale kaldı. Yine 2017 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığınca düzenlenen İnsansız Kara Aracı tasarım yarışmasında finalist oldu.
https://www.facebook.com/iMEYdesign adresinde kendisinin grafik ve fotoğraf çalışmalarının bir kısmına göz atabilirsiniz.

.

.

.

.

.

.

.

.

Gülsün SAMİ / İşletmeci

Özellikle İstanbul ve Bodrum eğlence hayatını sevenler, Gülsün Sami’yi,  nam-ı diğer Gügü’yü mutlaka duyup görmüştür.

 Rahmetli Gazeteci Ömer Sami Coşar’ın kızı Gülsün Sami, 1988 yılından bu yana sahibi olduğu ya da çalıştığı mekânların işletmesini yapıyor. 

İzzet Çapa’nın sahibi olduğu Cahide’nin kurucularından. Zazu, Dada, Zeytin, Asmalımescit Şimdi ve Zeytin Sardunya onun adıyla anılıyor.

Doğma büyüme Beyoğlulu olan Gülsün Sami, 1997 yılından beri Asmalımescit’te yaşıyor, ve  çalışıyor.

 Biraz delidolu, fazlasıyla eğlenceli ama işinde oldukça disiplinli. Belli kuralları var, asla çiğnemiyor. Hayatı ona sunulduğu gibi değil, kendisinin hayattan ne istediğine göre planlıyor ve  yaşıyor.

 Sami’nin en önemli özelliklerinden biri, içindeki çocuğu sürekli canlı tutması. 

 Ben bir Fransız Okulu mezunuyum. Değişik ülkelerde çalıştım. Avrupa’da, Fas’ta… Sonrasında Türkiye’ye döndüm. Fransız Hava Yolları’nda çalışmaya başladım. On yıl kadar orada çalıştım. O arada evlendim. 1983 yılının sonunda bir oğlum oldu. 1985 yılında Bodrum’a yerleştik. “Neden, niçin?” diye sormamak lazım. Murat 1 buçuk yaşındayken Fransız Hava Yolları’ndan istifa edip, tası tarağı toplayıp Bodrum’a yerleştik. O dönemde herkes bir havayolunda çalışabilmek için yırtınırken benim istifa etmemi müdür bile anlayamadı. Bir yere transfer olduğumu zannetti. Sonuç olarak biz Bodrum’a yerleştik. 1988 yılında ben hasbelkader Bodrum’da bir çocukluk arkadaşımla birlikte bir restaurant açtım. Rastaurantın ismi, “Zeytin”. On beş gün sonra o çocukluk arkadaşım beni bırakıp gitti ve ben hiç bilmediğim bir işin başında tek başıma kaldım. Yani şu kadar söyleyeyim; bir ay sonra bana “Ruhsat aldın mı?” dediler, ben ruhsatın ne olduğunu bile bilmeyecek kadar bu konuda cahildim. Üstüne üstlük, benim restaurantı açtığım bina bir ilkokula 50 metre mesafedeydi. Bana, “Katiyen sen içki ruhsatı alamazsın” dediler. Nitekim de alamadım. Fakat beş yıl boyunca ben ruhsatsız olarak o dükkânı işlettim. Çok inanılmaz dostluklarım oldu. Bodrum kalbimin en müstesna köşesindedir. Beni beş yıl ruhsat konusunda idare ettiler. Eşimden ayrılmıştım, küçük çocuğum vardı, tek başıma bir şeyler başarmaya çalışıyordum… O yüzden çok el üstünde tutuluyordum

Bir kadın olarak işletmecilik yapmak tabii ki çok zor. İçki satılan bir ortam, yanınızda sadece erkekler çalışıyor. Mesela ben çok severim içki içmeyi ama bu işe başladığım 1988 yılından beri, çalıştığım, sahibi olduğum, işletmesini yaptığım mekânlarda, ağzıma bir damla içki koymadım. Çünkü bir gün bir duble rakı içersin, diğer gün iki, sonra üç… Ağzın kayar, ayağını zapt edemezsin… Her şeyden önce saygıyı kaybedersin. Bu iş çok zor bir iş. Neden, çünkü insanlarla uğraşmak çok zor.

2002 de Ortaköy’de Dada adında bir mekânın işletmesini yaptım. Dada kapandı. Sonrasında da İzzet Çapa ile çalışmaya başladım. Sonra 1 buçuk yıl için Bodrum’a gittim. 

İzzet Çapa’yla birlikte çalıştığım dönem hayatımın çok keyifli bir dönemidir. Cahide’yi birlikte açtık. Çok eğlendik, çok çalıştık, olağanüstüydü.Ve bu birlikteliğimiz her daim sürecek.

Gümüşlük yaşantımda Ferah Aydın ve Cemal Ercan ile Off Gümüşlük’te Çok Keyifli üç yaz geçirdim.

 Şimdilerde Çok Sevdiğim Gümüşlük’ teyim…